Ja mis ma vastu sain? Raamatu, mida ma olin juba lugenud nädal aega igal õhtul tema kõrval voodis. Ja öelnud lõpuks, et päris nõme raamat oli, hea, et ise seda ostma ei pidanud. Ja ühe eesti väga ilusa popdiiva plaadi. Ma väga austan seda kaunist heleda häälega tütarlast ja usun, et tal on tuhandeid kui mitte sadu tuhandeid viieaastaseid fänne kogu maailmas, aga mina nende hulka kahjuks ei kuulu. Minu muusikamaitse on absoluutselt teistsugune ja kui oled inimesega juba üle viie aasta koos olnud, siis võiks ju natukenegi teada… aga jah, selline plaat siis seekord kingituseks. Kust selline idee või mis võis anda talle aimu, et see võiks mulle meeldida, ma tõesti ei suuda ette kujutada, sest alles ükspäev sõitsime autos, raadiost tuli see lugu ja ma vahetasin kiiresti kanalit.

Muidugi ma püüdsin oma pettumust varjata, aga ta ikka sai aru, et oli täiega mööda pannud ja solvus, et mulle ei meeldinud. “Noh, jälle ei sobi midagi vä?” käratas ta vihaselt, tõusis püsti ja läks välja suitsu tegema. Ma ei viitsinud isegi järele minna. Nüüd oleme tülis. Mina olen pettunud, et tema tegi nõmeda kingi, tema on pettunud, et mulle ei meeldinud.

Ma ei tee talle kingitusi selleks, et midagi vastu saada. Aga kui juba võtta vaevaks üldse mingi kingiga jändama hakata, siis ju võiks sellel mingi mõte ka sees olla. See juba loetud raamatu ja täiesti mööda muusikastiili plaat on esiteks solvav, teiseks kurb ja kolmandaks täiesti pettumust valmistav. Kas ta üldse ei märka, mida ma teen? Kas teda üldse ei huvita, mida ma räägin? Kas ta ei tea, mis mulle korda läheb? Kas ta üldse ei hooli?

Mõttetu on sellise asja pärast tülitseda ja ilmselt on see solvumine ja viha pidamine minust üpris väiklane, aga mis teha, olengi solvunud. Ma täiega saan aru, miks jaanuarikuus nii palju lahutusi ja kodutülisid on. Mul on endalgi suured kahtlused, kas see suhe kuhugi välja viib. Tobe on ka jõulukingi pärast lahku minna, aga tegelikult võib-olla pole ka. Kui ta minust niigi palju ei tea, et mu muusikamaitset pole viitsinud meelde jätta, siis… milleks see kõik?