Kõrges eas vanaproua lähedane Tatiana Alt tunnistab Delfi Naistekale antud intervjuus, et memme haigestumine ehmatas alguses lähedased ära. “Võttis kõhedaks küll, et nüüd elas ilusti saja-aastaseks, mingeid muresid pole seni olnud ja nüüd siis äkki murrab selline haigus ta maha,” räägib ta.

Samamoodi ehmatas lähedase nakatumine ära ka Salme ligidane. “Salme toakaaslane oli esmalt haigeks jäänud ja ilmselt siis sealt saigi nakkuse — oli hakanud köhima, mistõttu tehti talle test,” meenutab mees. “Eks mure oli alguses muidugi suur, sest saja-aastase puhul ei ole see naljaasi. Räägitakse ju ka, et mida vanem on inimene, seda suurem risk ja eks see võttis algul pahviks.”

Mida Salme ise haiguse kohta räägib ja mis teda nii tervena on hoidnud, saab teada juba edasisest videointervjuust. Lisaks avaldab ka Saaremaa Haigla hooldekodu juhataja Anu Kallas, kuidas olukord 50 kliendiga hooldekodus eriolukorra algusest kulgenud on ja mis võiks tulevik tuua.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!