Esiteks soovitavad emal kõigil kriitilise pilguga üle vaadata oma televiisoripaketi igakuine maksumus. Kas te tõesti vaatate perega kõiki neid kanaleid, mis teil paketis on, või tegelikult hoopis mõndasid üksikuid ja kulutate mõttetult iga kuu raha? Sama lugu ka interneti ja telefonikuludega, need kõik võiks üle vaadata ja perekeskis arutada, kas saaks kuidagi teistmoodi ja odavamalt.

Raamatute ostmise asemel soovitavad nad laenutada kas raamatukogust (tõsi, hetkel seda teha ei saa) või hoopis sõbrannade käest. Osta tasuks ainult neid raamatuid, mille kohta oled kindel, et loed neid hiljem veel korduvalt ja korduvalt.

Veel üks hea nipp on paluda tervel perel panna regulaarselt kõik mündid rahakotist ühte ühisesse purki ja kui purk täis saab, saab selle anda väikestele lastele matemaatika ülesandeks, et nad raha kokku loeksid ja hiljem saate raha kasutada terve pere ühistegevuseks.

Müü laste väikeseks jäänud asju netis ja tee sama enda asjadega. Või jällegi, vahetage riideid omavahel sõbrannadega, et toimuks taaskasutus ja asjad ei seisaks niisama kodus ega koguks tolmu.

Ära viska purke ja karpe ära, kasuta neid hoopis erinevate asjade hoiustamiseks. Enamasti tuleb emadel kord aastas tuhin kogu kodu ümber korraldada ja kõik asjad ära sorteerida, siis on hea, kui erinevad hoiustamiskarbid on kohe olemas, mitte ei pea neid juurde ostma.

Lastega peredes on väga oluline koostada poes käimiseks korralik ostunimekiri, et vältida erinevaid emotsioonioste, mida lapsed on äärmiselt osavad välja nuruma. Võimaluse korral soovitavad emad lapsed üldse koju jätta, et poes oleks lihtsam ja odavam käia.

Soovitus, mis aitab ehk kõige enam raha säästa, on äärmiselt kriitilise pilguga üle vaadata autokulud, eriti nendel juhtudel, kus peres on kaks autot. Tasub elukaaslasega läbi arutada, kas kaks autot on ikka hädavajalik ja kas saaks kuidagi teisiti, eriti juhul, kui teie mõlema soov on rohkem säästa. See võib tunduda väga ebamugava lahendusena, kuid tegelikult harjuvad inimesed selle muutusega kiiresti.

Allikas: Woman's Day