“Armusin naisesse, kellega mul on imeline voodielu, aga kes on kihlatud teise mehega. Ta tahab kihlatu küll maha jätta, aga ma pole päris kindel, et ta seda teeb,” kirjutab too. “Tema on 25 ja mina olen 26. Kohtusime mu sugulase sünnipäevapeol. Tema kihlatu töötab koos mu sugulasega, aga ei saanud peol osaleda ja ma ei ole temaga kunagi kohtunud. Me saime tema naisega väga hästi läbi ja meil oli imeline õhtu. Kui ma talt küsisin, et kas ta igatseb oma kallimat, ütles ta: “Absoluutselt mitte.“”

Mehe sõnul ei pidavat naine oma kihlatuga just kõige paremini läbi saama ja nad kippusid hoopis pidevalt tülitsema. “Vahetasime telefoninumbreid, aga olin siiski üllatunud, kui ta paar päeva hiljem mulle sõnumi saatis ja pakkus välja, et läheksime joogile,” avaldab mees. “Sellest sai regulaarne asi, paar õhtut nädalas ja mõistsin ühel hetkel, et olen temasse armumas. Ta rääkis mulle oma suhtest, ka sellest, et nad pole üle aasta seksinud.”

Kui naise kihlatu sõpradega puhkusereisile suundus, otsustas ka naine oma uue tuttavaga nädalavahetuseks linnast lahkuda. “Veetsime mõnusalt aega ja muidugi magasime lõpuks teineteisega. Seks oli imeline,” jagab mees. “Peale seda oleme olnud lahutamatud ja nüüd kohtume igal võimalikul hetkel — see pole muidugi praegusel ajal lihtne. Sageli saame kokku, et kaisutada ja teineteise silmadesse vaadata. Ma pole kunagi kogenud nii sügavat sidet kellegagi. Isegi, kui me vaidleme, lepime kohe ära.”

Tundub justkui imeline armastuslugu, või mis? Paraku aga ei ole naine valmis oma kihlust lõpetama, sest temalt oodatakse, et ta oma kihlatuga abiellus. “See pole minu arust üldse loogiline,” on mees hämmeldunud. “Usun, et ta pere tahab, et ta õnnelik oleks ja see on ju selge, et ta pole oma suhtega rahul. Ta rääkis mulle, et ta ema on viimasel ajal talle palju küsimusi esitanud, mis ju näitab, et ta teab, et ta tütar pole pulmade pärast õnnelik ega elevil. Ma tahan ta õnnelikuks teha ja ülejäänud elu temaga veeta.”

Suhtenõustaja Deidre Sandersi nõuanne:

"Tundub tõesti, et su armsam justkui kõnniks unes oma pulma ja peidab oma pea liiva alla ning ei tunnista endale, milline on tema suhe ta tulevase abikaasga. Kui ta on juba praegu õnnetu, on see, et nende abielu tuleb õnnelik, nullilähedane.

Kui sa pole ettevaatlik, avastad ühel hetkel, et oled tema armuke ka ajal, kui ta on abielus. Irooniline on, et sa põhjustad praegu ja tulevikus tema suhtes veel rohkem probleeme.

Ütle talle, et ta peab teie kahe vahel valima. Te ei tohiks praegu sotsiaalse distantseerumise tõttu niikuinii kohtuda, mistõttu astu samm tagasi, kuni ta endas selgusele jõuab.

Ta tahab küll kõigile meele järele olla, aga lõpuks saab ikka keegi haiget. Ütle talle, et usud, et oma kihlatuga jäädes otsustab ta õnnetu tuleviku kasuks ning et sa armastad teda, aga ei saa olla enam ta poole kohaga armsam."

Lugeja, kas ka sina oled olnud kunagi kellegi teise suhtes see n-ö viies ratas vankri all? Jaga oma kogemust kommentaariumis või kirjutades meile otse naistekas@delfi.ee