Nimelt jäi koroonaviiruse leviku tõttu kehtestatud eriolukorra tõttu Aruküla Põhikoolis ära 1. aprillil toimuma pidanud iga-aastane lauluvõistlus, kus selgitatakse erinevate vanuseastmete parimad lauljad ja saadetakse edasi valla lauluvõistlusele. Sealt pääsevad parimad juba edasi "Harjumaa laululaps" võistlusele.

“Kuna lauluvõistlus oleks pidanud toimuma naljapäeval, tuligi õpetajatel mõte, et teeme ise natukene pulli ja pöörame tähelepanu, et laulda on tore,” räägib põhikooli huvijuht Mari Möls. “Zoom keskkonda pidi hakkama antud eriolukorras niikuinii kasutama, siis otsustasime selle võimalusi testida.”

Lugu arenes kolme õpetaja — huvijuht Mari Möls, inglise keele õpetaja Ivika Jegis ning keemia ja bioloogia õpetaja Cristina Kaska — ühisvestlusest, kus arutati omavahel tekkinud muresid ja rõõme, maailmas valitsevat olukorda ja kuidas huvitööga distantsõppe ajal jätkata. “Olime ühe nädala juba kodukontoris töötanud ja vajasime natukene meelelahutust. Kui sõnad olid olemas tuli uus idee, et miks mitte teha ka video. Kaasasime eesti keele õpetaja Karin Aanja,” avaldab Möls.

Aruküla Põhikooli viimane tavapärane koolipäev toimus 13. märtsil ja sarnaselt teiste Eesti koolidega algas ka neil seejärel distantsõpe. Õpetajad kasutavad ohtralt erinevaid veebikeskkondasid (Zoom, Google Classroom, Opiq, Google Drive, Paddlet, 10Monkeys jne). Paralleelselt osalevad õpetajad ka HITSA DigiKiirendi programmis. “Hakkama oleme saanud kenasti,” kinnitab huvijuht. “Oleme viinud läbi küsitluse õpilaste ja lastevanemate seas. Selgunud murekohtade osas oleme õpetajatega leidnud erinevaid lahendusi.”

Sinu koolis või tööl korraldatakse midagi sarnast? Anna sellest ka meile teada naistekas@delfi.ee ja rõõmustame koos!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!