Braid ütleb, et abielus olevad inimesed ja need, kes kannavad mõnel muul põhjusel üht või paari sõrmust sõrmes ilma seda vahepeal ära võtmata, peavad käsi pesema eriti hoolikalt. Seda teavad ilmselt nüüdseks kõik, kuidas on õige viis käsi pesta, aga viroloog paneb inimestele südamele, et sõrmusekandjad peaksid käsi pestes liigutama sõrmust oma sõrmes üles ja alla, et seebine vesi pääseks kindlasti igale poole.

Kui võimalik, oleks käte pesemise ajaks hea üldse sõrmus ära võtta, et seda eraldi puhastada ja olla kindel, et see saab puhtaks. Kuid kuna enamik inimesi seda ei tee, siis tuleb väga hoolikalt liigutada sõrmust ja veenduda, et vesi pääseb ka sõrmuse alla.

Kui mõtled olla eriti hoolikas ja tahad aeg-ajalt sõrmuseid desinfitseerijaga puhastada, siis see ei pruugi olla väga hea mõte, sest desinfitseerijas sisalduv alkohol võib sõrmuse kalliskivi lõhkuda.

Allikas: Daily Mail

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!