"Kui nüüd küsida, millal see kõik võiks lõppeda, siis päris hea seis on juba 25. aprillil, kui Saturn liigub Eesti sünnihoroskoobis Saturni kaardi peale," avaldab Paukson. "Vaat see aeg võiks stabiliseerumist näidata, kuid ei tähenda veel haiguse kadumist."

Stabiliseerumine saabub Edda sõnul ainult sel juhul, kui elanikkond n-ö Saturni esitatud distsipliininõudeid täidab. "Mis tähendab, et kui oleme jube tublid, istume kõik kodus ja peame reeglitest kinni, siis võib-olla saabub aprilli lõpus tasakaal, kui aga kellelgi tekib mõte, et kaotame piirangud, eelkõige liikumispiirangud, hakkab viirus sootuks vohama. Piirangud tuleks likvideerida pigem hiljem kui varem."

Loe pikemat intervjuud värskest Naistelehest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!