Põhjus seisneb selles, et kui rindu ei toetata pikka aega järjest, (ja eriti kehtib see veel naiste puhul, kellel on keskmisest suuremad rinnad) võivad kahjustuda rindade sidekoelised struktuurid. Rinnahoidjad tagavad rindadele olulise toe, sest aja ja gravitatsiooni koosmõjul võivad rinnad pikapeale välja venida, mis ei ole just naise jaoks väga mugav. Lisaks väljavenimisele võib muutuda ka rindade tavaline kuju.

See muidugi ei tähenda, et ei võiks vahel teha rinnahoidjavabu päevi, kuid päris mitu kuud ilma nendeta ei soovitata olla. Väikeste rindadega naistel on kergem, neid rindade väljavenimise probleem otseselt ei ähvarda.

See on hetkel oluline teema, sest karantiini ajal kodus olles eelistab enamik naisi (ja muidugi ka mehi!) olla väga mugavate riietega, näiteks dressidega. Ja tekib tunne, et kodus olles ei pea ju ennast ebamugavalt tundma, mistõttu on lihtsam olla ilma rinnahoidjata. Kuid kui sa tunned end rinnahoidjat kandes väga ebamugavalt, ehk on asi selles, et sa kannad vales suuruses rinnahoidjat? See on täiesti võimalik.

Kui suurte rindadega naised ei kanna pikka aega rinnahoidjat, võib neil lõpuks tekkida ebameeldiv seljavalu. Seetõttu olekski soovituslik karantiini ajal vahepeal rinnahoidjat siiski kanda.

Allikas: Daily Mail

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!