Kui tahaks selles meeletus infomüras kuidagigi mõistlikku meelt säilitada, tulebki vahepeal tähelepanu mujale suunata. Jalutada, sportida, lugeda jne.

Eelmisel reedel oli Pärnu Keskraamatukogus tõeliselt vahva. Nimelt pole ma nii palju rahvast selles majas korraga näinudki. Ilmselt varusid paljud lugemismaterjali pere noorematelegi, sest siis oli juba teada, et lapsed jäävad esmaspäevast koduõppele. Eks toimisime meiegi nõnda, koju tõime kahele lapsele kokku üheksa raamatut ning mulle ja abikaasale kokku kaheksa teost.

Mida mina siis sellest olukorrast enda jaoks olen teadvustanud? Jah, mis seal salata, vahepeal oligi minu lugemishuvi raugenud, tänu antud olukorrale (jah, siiralt mõtlen tänu, mitte tõttu), olen taasavastanud raamatute „neelamise“ mõnu. Ilmselt on selliseid veelgi.

Praegusel ajal kõnetavad mind ennekõike enesehariduslikud raamatud, alustades hinge arengust, lõpetades rahanduslike käsiraamatutega. Kaks viimast kõnelesid edukusest ning mõtete suunamisest, enesedistsipliini olulisusest jne. Need teosed pakuvad mulle professionaalset pinget, olen hetkel kogumas Hooandja platvormil raamatu „Kõige magusam vili“ II osa „Põimunud hinged“ väljaandmiseks toetust. Kas ma olen suutnud need eneseabiõpikud enda kasuks ka päriselt tööle panna, seda tahakski nüüd näha.

Küll aga võin kindlalt tõdeda, et vaimu olen saanud nende kuue päevaga päris kenasti kosutada, ja on võimalik ka kohatises hulluses mõistus säilitada.

Metsas jalutamine, lugemine ning veidi rahulikumas tempos kulgemine — selle eest olen väga-väga tänulik. Ei ole halba ilma heata. Kui vaid oskaks selle olukorra lõppedes samas tempos jätkata.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!