“See, kui palju seksuaalseid partnereid su kallimal on, on täiesti ebaoluline,” tõdeb psühhoterapeut ja seksuoloog Laurel Steinberg ja lisab, et sa peaksid tahtma, et su partneri eelnev elu oleks olnud selline, mis teda õnnelikuks tegi. “Oluline on, et teaksid tema praeguse voodielu ja tervise kohta ning millised suguhaigused sind ohustavad, kui temaga kontaktis oled, et oskaksid teha otsuse oma enda tervise osas.”

Seetõttu tasuks sul uurida talt seksuaalpartnerite numbri asemel selle kohta, millal ta viimati tervisekontrollis käis ja millised haigused sind ohustavad. “Pea meeles, et sa ei tea teda suhte alguses tegelikult väga hästi ja kui asi puudutab su tervist, anna endast maksimum, et riske vähendada,” soovitab dr Steinberg. “Kui ta pole valmis sinuga neid asju jagama või arsti juurde minema, on midagi valesti.”

Samas rõhustab seksiekspert Myisha Battle, et inimene võib nakatuda mõnda suguhaigusesse, nagu herpes või HPV, ka siis, kui ta annab kõik endast oleneva, et oma tervist kaitsta. “Me ei tohiks mõista inimesi, kel on suguhaigus, hukka. See pole midagi ebatavalist ja parim viis oma turvalisuse tagamiseks on see, kui sina ja su uus partner suhtlete omavahel. See on keeruline, aga väärt proovimist,” kinnitab ta.

Ja, kui sa nüüd ikka tahaksid tema seksuaalse mineviku kohta rohkem teada, siis unusta tema seksuaalpartnerite number ja küsi hoopis midagi mõistlikumat, näiteks uuri talt, kas ta on pigem seksinud kellegagi, kellega ta on suhtes või on ta elus olnud rohkem üheöösuhteid või kas ta on kunagi ka grupiseksis osalenud? Kas tema jaoks on oluline, et suhtes ollakse monogaamsed või mitte? Teiste sõnadega, sa peaksid küsima küsimusi, mis aitavad sul saada tema minevikust suurema pildi ning seejärel saad juba ise otsustada, kas tema väärtused ühtivad sinu omadega.

Allikas: Well+Good