1. Ära loputa nõusid kuuma veega enne, kui asetad need masinasse või hakkad käsitsi pesema. Vee temperatuur ei tohiks ületada 35 oC. Kuumem vesi põhjustab toidujäätmete, eriti valgurikaste toitude kleepumist nõude külge. See teeb toidujäätmete eemaldamise hiljem raskeks.

2. Kõige ökoloogilisem ja ökonoomsem nõudepesu ei saavutata mitte voolava vee all, vaid nõude leotamisel nõudepesuvahendiga soojas vees 10-15 minutit enne pesemist.

3. Tugeval vahutamisel ei ole mingit seost nõudepesuvahendi hea pesutoimega. Vaht teeb vaid loputamise raskemaks ja kulutab rohkem vett.

4. Kasuta puhastamiseks mikrofiiberlappe. Need on väga efektiivsed mustuse eemaldajad vähendades ka vajamineva puhastusvahendi hulka.

5. Vali karvastatud mikrofiiberlapp tavaliste pindade puhastamiseks ja sileda pinnaga poleerlapp läikivatele pindadele nagu peeglid, klaas, roostevaba teras.

6. Mikrofiiberlappe võib pesta kuni 60 oC temperatuuril masinas, kuid ei tohi kasutada soodat, seepi ja zeoliiti sisaldavaid pesupulbreid. Sobilik on vedel pesuaine.

Loe kahte viimast nippi portaalist Kodus.ee