Kuigi Diva käib ühte jalga tänapäeva ajavaimuga, näppab ta šnitti möödunud aegadest. Puutumata ei jää 30ndad, 40ndad, 50ndad, sekka aga ka 80ndatest tuntud power womani sirgjoonelist ja enesekindlat maiku. Saatuslik naine, kellega võisid kohtuda eelmise sajandi esimesel poolel ja hea õnne puhul ka isegi tänapäeval. Naine, kes naudib seda, kes ta on — täiuslikkuseni disainitud ilu jõud ja võim, mis külmutab iga vaataja pilgu. Kui ta liigub — me vaatame, kui ta räägib — me kuulame ja kui ta läheb — me järgneme.

Materjalidest kasutab disainer kollektsioonis oma läbivaid lemmikuid — villakreppi, villatrikotaaži, viskoosjerseyt, villaga tikitud tülli, plisseeritud satiini ja sillerdavat brokaati. Diivalikkust lisavad litrid ja narmad. Disaini- ja vormikeel on sirgjooneline ja rõhutab jõuliselt kõiki naiselikke vorme, võttes eriliselt sihikule just taljejoone.

Tiina Talumees
Foto: KALEV LILLEORG

Aksessuaaridki on oma vormilt väga kõnekad. Nahast kindad, metallist vööd ja voolujoonelised tilgad kõrvas, konkreetseks vormitud kübarad ja müstilist salapära rõhutavad loorid, mida diivad on läbi aegade julgelt oma atribuutikas kasutanud.

"Kindlasti leiavad sellest kollektsioonist endale midagi need daamid, kes tunnevad, et aeg on taas tunda ennast naisena — talje pingule tõmmata, stilettodel ringi libiseda ja oma naiseks olemise jõud tööle panna," räägib Tiina.

Tuliuue kollektsiooni jalutuskäik ajalooradadel tähistab ühtlasi ka moestuudio juubeliaasta jätkumist ja uue stuudio avamist ajaloolises Maakri kvartalis. "On olnud päris tegus ja emotsionaalne aasta. Täitus 20 aastat hetkest, mil lõin oma stuudio alt esimese kollektsiooni ja sel suvel lõpuks leidsin oma loomingule kauaotsitud uue kodu. Tunnen, et olen lõpuks õiges kohas ja suur rõõm on hinges!"

Vaata galeriist, kes käisid moestuudio avamisel ja said esimestena imetleda uut kollektsiooni!