1. Keskendud ainult kogumisele, mitte teenimisele

Säästmata rikkaks ei saagi, aga kui sul polegi midagi, mida säästa, siis on see ka üpris keeruline. Rikkad keskenduvad hoopis teenimisele, et üldse oleks, mida säästukontole kanda. Keera oma mõtteviis ringi: ära muretse selle pärast, kuidas säästa, vaid hakka otsima võimalusi lisaraha teenimiseks.

2. Hoiad investeerimisest eemale

Mida varem sa investeerimisega alustad, seda suurem tõenäosus on sul ka tulu teenida. Miljonärid investeerivad 20% oma aastatulust ja nende jõukust ei hinnata mitte nende palga, vaid selle järgi, kui palju nad on säästnud ja investeerinud.

3. Rahuldud stabiilse palgalipikuga

Keskmised inimesed saavad keskmist palka ja sellega asi piirdubki. Sellepärast nad ongi keskmised. Rikkad inimesed soovivad tulemustasu ja on seetõttu iseenda tööandjad. Kuupalk on kindel ja tagab turvalisuse ja stabiilsuse, aga kui paljusid inimesi sina tead, kes ainult palgatööga rikkaks saanud on?

4. Elad üle oma võimete

Nii pole ju lootustki midagi säästa! Kui saad palgatõusu või preemia, ei peaks see olema põhjuseks endale midagi ilusat ja kallist lubada, eriti kui sul on võlad all, mis ootavad maksmist. Kõigepealt teeni piisavalt raha, et väljaminek sind ribadeks ei tõmbaks, ning alles siis hakka kulutama.

5. Täidad kellegi teise unistusi, mitte iseenda omi

Edu toob ainult see, kui kõnnid oma rada, milles oled 100% kindel ja mille siht on silme ees. Kellegi teise unelmaid täites ei jõua sa kunagi sihile, sest lõpuks sa väsid sellest ja pettud nii iseendas kui neis, kelle elu sa elada püüad. Sel moel ei ole sul kunagi piisavalt kirge ja tahtmist, et alustatu lõpuni viia ja sihile jõuda!

6. Istud kindlalt oma mugavustsoonis ja keeldud sealt väljumast

Nagu juba öeldud — stabiilne palgalipik ei too sulle kauaoodatud rikkust. Rikkad inimesed naudivad teadmatust ja riske, millega keskmikel ja vaestel on väga keeruline toime tulla.

Füüsiline, psühholoogiline ja emotsionaalne heaolu on keskklassi peamine siht. Tipptegijad aga teavad, et tee tähtedeni on keeruline ja heaoluseisund võib tegelikult hoopis hävitav olla. Nad õpivad heaolu leidma pidevas muutumises ja teele veerevate raskuste ületamises.

7. Sul on küll raha, aga ei oska sellega midagi peale hakata

Raha ei tule su ellu iseenesest, selle nimel tuleb tööd teha. Ja kui sul on mingi summa juba kogunenud, ei saa selle otsa rõõmsalt peesitama jääda, vaid sul peab olema selge siht, mida sa selle rahaga edasi teed, et see sulle ka edaspidi tulu tooks. Number üks põhjus, miks inimesed ei saa, mida tahavad, on see, et nad ei tea, mida nad tahavad!

8. Kõigepealt kulutad ja siis mõtled, kas üldse ja kui palju säästa

See on täielikult rikkaks saamise loogika vastane. Kõigepealt maksa iseendale ja siis vaata, mis edasi saab. Pane kindel summa kohe palgapäeval kõrvale, nii et sa seda raha rohkem ei näegi, siis õpid ilma selleta toime tulema, aga kindlustad samal ajal oma tulevikku.

9. Sa ei usu, et rikkus su õuele tuleb

Keskmised inimesed on veendunud, et rikas olemine on vaid väheste privileeg ja nemad ei jõua kunagi nii kaugele. Tegelikult on õigus ja võimalus rikkaks saada absoluutselt kõigil. Need, kes seda saavutanud on, on selle jaoks lihtsalt rohkem tööd teinud ja riske võtnud.