„Täname kõiki, kes kinkisid annetusega inimestele elupäevi. Tänu teie toetusele saavad Eesti inimesed lootuse ja võimaluse elada täisväärtuslikult oma lähedaste keskel,” ütles vähiravifondi „Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu. „Kunagi varem ei ole me näinud nii palju heatahtlikke algatusi nagu nägime detsembris. Erilist rõõmu pakub see, et abivajajate heaks tahavad panustada lapsed ja noored. Samas kasvab ka abivajadus ehk abitaotluste hulk.” Mõned näited noorte algatustest detsembris:

  • Tartu Mart Reiniku Kool korraldas jõulude eel annetuste kogumise vähihaigete toetuseks. Kokku müüdi 1135 fondi helkurit, korraldati heategevuslik kohvik ning jõululaat. Kokku panustas lahke koolipere fondi 3200 eurot.
  • Kohila lasteaias Sipsik korraldati jõulude eel heategevuslik õhtu kohviku ja käsitöölaadaga. Fondi lisandus 1456 eurot.
  • Pae tänaval asuva Lasnamäe Gümnaasiumi umbes 1300 õpilast panustasid kooli heategevuslikul jõululaadal vähihaigete toetuseks üle 2000 euro.
  • Viimsi Huvikeskuses toimus heategevuslik jõulukontsert, kus esinesid laulja Ariadne ja Martti Hallik, Ita-Riina Muusikastuudio lauljad, Kaie Kõrbi Balletistuudio tantsijad, JJ-Street´i tantsijad, Piret Kõõra tantsulapsed, Iiri tantsurühma tantsijad ning Tallinna Tantsukooli lapsed. Kokku panustati vähihaigete heaks 1200 eurot.
  • Saue Gümnaasiumis korraldati aktsioon, mille käigus küpsetasid 2.-4. klasside õpilased nädala jooksul kodudes igasuguseid hõrgutisi ja müüsid neid siis koolis vahetundides. Heategevusliku ühisaktsiooniga kogunes vähihaigete toetuseks üle 2300 euro

Kui detsembris enne jõule toetas fond 12 inimese ravi, siis pärast pühi lisandus veel mitu abisaajat.

56-aastast naist Ida-Virumaalt toetab „Kingitud elu” enam kui 14 000 euroga võitluses kopsuvähiga.

52-aastasel naisel Tallinnast on soolevähk ja tema tervise heaks panustab fond ligi 12 000 eurot.

67-aastase Tallinna mehe eesnäärmevähi ravi toetab vähiravifond enam kui 4000 euroga.

Fondi toel jätkus 39-aastase pereema Kristi võitlus ajukasvajaga ning 46-aastase Pärnu vanaema Irene võitlus kopsuvähiga. Mõlemat naist toetab „Kingitud elu” juba mõnda aega.

34-aastane tallinlanna, kelle emakakaelavähiravi rahastab fond alates novembrist 2017, tunnistab: „Kuna võitlen selle haigusega juba aasta, otsisin abi igalt poolt ja kuidagi ei tahtnud leppida sellega, et elu lõpeb 33-aastaselt. Fondi toetus on minu jaoks äärmiselt tähtis ja vajalik, kuna ravim maksab üle 2000 euro iga kolme nädala tagant. Tean, et tänu sellele saan veel palju aega veeta koos oma lähedastega. Kogu südamest tahan tänada fondi ning annetajaid.”

2017. aastal sai vähiravifond lahkete annetajate toel aidata rekordarvu patsiente — abisaanuid oli üle 100 (2016. aastal sai toetuse 40 inimest).

Kuid 2018. aasta alguses saabus fondi lauale lühikese ajaga seitse uut abitaotlust, millest osa on fondi nõukogu ka juba heaks kiitnud. Üks abisaaja on 41-aastane pereema Jõgevalt, kes vajab ülalõua kasvaja ravi.

Vähiravifond „Kingitud elu” kutsub kõiki eestimaalasi üles jõukohase püsiannetusega fondi panustama, et kõik vähihaiged saaksid hädavajaliku ravi, kallihinnalise lootuse ning veel ühe õlekõrre eluks. Fondi kodulehel www.kingitudelu.ee/annetajale saab pangalinkide püsiannetuse vormistada loetud sekunditega.

SA Hille Tänavsuu Vähiravifond „Kingitud Elu” (http://www.kingitudelu.ee/) on asutatud 5. veebruaril 2014 Hille ja Toivo Tänavsuu ning Janek Mäggi poolt. Fond hüvitab annetustest kogunevate võimaluste piires nende patsientide raviarveid, kelle ravimeid Eesti Haigekassa ei kompenseeri. Raha tuleb sihtasutusele tehtud annetustest. Fondi nõukokku, mis otsustab kas ja keda toetatakse, kuuluvad onkoloogid dr Peeter Padrik, dr Hele Everaus, dr Kristiina Ojamaa, dr Kadri Putnik, Tartu Ülikooli hematoloogia eriala dotsent dr Edward Laane, ettevõtja ja Belgia aukonsul Eestis Erik Sakkov, näitleja ja psühholoog Rita Rätsepp ja suhtekorraldaja Janek Mäggi.