1. Kustuta oma brauseri ajalugu.

Veebis shopates või hindu võrreldes kustuta hiljem vahemälu ära (eriti, kui ostad lennupileteid!). Veebipoed jälgivad, mida sa netist otsinud oled ja tõstavad selle põhjal oma hindasid. Ka siis, kui maksad millegi eest läbi veebipoe, kasuta sisse logimise asemel võimalust soetada kaup külalisena. Uutele klientidele kehtestatakse tihti soodsamad hinnad.

2. Vähenda teleka- või arvutiekraani valgust.

See pole mitte ainult kasulik sinu silmadele, vaid võib pikendada aku kestvust 40% võrra. Sinu ekraani valgus on seadistatud nii, et see näeks poes hea välja (koos kogu muu intensiivse poe valgustusega), aga igapäevaselt sul nii heledat valgust vaja pole.

3. Kanna kaasas suuri rahatähti.

Uuringud kinnitavad, et makstes kauba eest krediitkaardi asemel sularahas, kulutad vähem. Põhjus? Näed paremini, kui palju sa kulutad, kui kasutad sularaha. Kui kannad endaga kaasas vaid 50 euroseid, ei soovi sa seda niisama väiksemaks rahaks teha. See hoiab ära mõttetud impulsiivsed ostud.

4. Oota suurte ostude tegemiseks kuu lõpuni.

Kõigil müüjatel on seatud igakuine eesmärk, mistõttu on kaval oodata kuu lõpuni, sest potentsiaal säästa on suur. Kui müügimehel on parasjagu halvem kuu, on ta nõus oma eesmärgi saavutamiseks sulle suure allahindluse tegema, et sina kindlasti kaubaga poest lahkuksid ja tema kuueesmärgi täidetud saaks. Hoia meeles: see on eriti kasulik autot ostes.

5. Joo kohvi kodus või kontoris.

Oled kohvist sõltuvuses? Selle asemel, et igal hommikul mitu eurot kohvikust või bensiinijaamast ostetud kohvile raisata, joo seda nüüdsest ainult kodus või kontoris. Nii võid aastas sadu eurosid säästa.

6. Toitu paindlikult.

Liha ja kala hinnad tõusevad järk-järgult igal aastal, mistõttu eelista kaks kuni kolm korda nädalas hoopis taimetoitu ja säästad väga palju raha.

7. Vali odavam toode.

Kas teadsid, et näiteks paljud tuntud brändide tooted sisaldavad samu koostisaineid nagu odavamate kaubamärkide omad? Võid poes igapäevaseid valikuid tehes säästa terve reisi jagu raha.

8. Tee iga päev trenni.

Uuringud kinnitavad, et kui liigutad end iga päev, käid harvem arsti juures ega raiska seega ka raha visiiditasude või ravimite peale.

9. Joo enne söömist vett.

Paljud inimesed söövad liiga palju, sest ajavad näljatunde januga segamini. Enne söömist klaasikese vett juues sööd ainult nii palju, kui su keha tegelikult vajab, mistõttu valid menüüst kergema ja tihti ka odavama valiku.

10. Küsi ja sulle antakse.

Paljud poed on valmis tegema sulle allahindlust, kui sa ainult julged seda küsida. Seega, ära põe ja lihtsalt küsi!

Allikas: The Everygirl