Hommikusööki seostatakse parema mälu, kõrgema energiataseme, kaalulanguse ja üleüldise heaolutundega ning just kevad on hea aeg endale väljakutse esitamiseks, et õppida hommikust sööma.

"Sööma peaks kahe tunni jooksul pärast ärkamist ja tervislik hommikueine võiks moodustada 20-35 protsenti soovituslikust päevasest kalorite hulgast. Kindlasti on iga inimene erinev ja seetõttu on tähtis kuulata oma keha ja vastavalt tegutseda," soovitas Tammsaare Ärikeskuse Daily lõunarestorani peakokk Merlin Sõber ja tõi välja kuus kavalat nippi, mille abil õpetada iseennast hommikust sööma.

Ärka varem
Kevadel pikenevad päevad muudavad hommikuse ärkamise palju lihtsamaks. Kui suudad, siis ärka kaks tundi enne tööle minemist, et jõuaksid stressivabalt süüa ja end valmis panna. Need, kes lükkavad hommikuti kella korduvalt edasi, ei peaks end vaevama hommikusöökidega, mis nõuavad palju aega ja energiat. Tee midagi lihtsat, ent maitsvat ja tervislikku.

Näiteks valmib smuuti viie minutiga ning puder võib jääda tasasele tulele hauduma, kuniks ise duši all oled.

Kehtesta reegleid
Kui hommikuti söömise harjumus puudub, siis võid kindel olla, et see niisama lihtsalt ei juhtu. Hommikusööki peab planeerima ja selleks tuleb tihti ka mõned reeglid luua. Kui tähtsaks osaks hommikust on sotsiaalmeedias toimuvaga kursis olemine või uudiste lugemine, siis lepi iseendaga kokku, et teed seda nüüdsest pärast hommikusööki. Nii võid kindel olla, et hommikusöök ei jää vahele.

Alusta väikeste portsjonitega
Pärast ärkamist võib kogu seedimine olla veel unine, seetõttu ei tasu end kohe alguses sundida sööma suuri portsjoneid. Alustuseks võib valmistada ühe muna või väikese võileiva. Kui keha hakkab hommikusöögiga harjuma, siis suurenda toidukogust, lisa munadele spinatit või serveeri kõhutäis koos puuviljadega. Esimesel nädalal sobivad menüüsse kenasti värsked smuutid, paar lusikat kodujuustu või muna. Oluline on teha õigeid valikuid, et hommikuti söömine ei muutuks vastumeelseks.

Söö hommikusööki iga päev
Jäta meelde, et keha vajab uue rutiiniga täielikuks harjumiseks umbes 30 päeva. Esimene nädal on kindlasti kõige keerulisem, kuid edaspidi hakkab keha hommikust energialaengut nautima ning toitu nõudma. Kindlasti ei tohi hommikusööki unustada ka nädalavahetustel!

Söö meelepärast
Ära muretse, sa ei pea nui neljaks mune sööma. Kui soovid, ampsa õhtust järele jäänud ahjupraadi või midagi muud ebatavalist. Esimesel nädalal, kui keha uue eluga harjub, aitavad muuta väikesed järeleandmised rutiini lihtsamini meeldivaks.

Kaerahelveste asemel võib segada peotäie seemneid taimse piima ja lusikatäie meega. Jogurtit saab maitsekamaks marjadega ning munadest võid valmistada omletti.

Õhtune toidukord olgu väike
Hilisõhtul suure portsu söömisega riskid halva unekvaliteediga ja ärkad hommikul täis kõhuga. Ideaalis peaks õhtusöögi ja uinumise vahele jääma kolm tundi. Kui kõht läheb siiski tühjaks, luba endale tund enne uinumist paar mandlit, kodujuustu või peotäis marju. Need, kes õhtuti trenni teevad, peaksid eriti hoolikalt jälgima, et treeningujärgne kõhutäis hilja peale ei jääks ja keha saaks rahulikult puhata.