Elustiil mõjutab väga, kuidas me välja näeme. Igapäevane töö rabamine, ebapiisav uni, ebakvaliteetne toit, lõõgastumine alkoholi seltsis, pauside pidamine sigaret hamba vahel, minimaalne värskes õhus viibimine ja loomulikult pidev pinge. Kõik see paistab välja ka meie näost, kuid see ei pea nii olema.

Kirjeldatud elustiili tulemus on tavaliselt nõrk immuunsüsteem, kuiv nahk, väsinud välimus. See kõik soodustab omakorda enneaegset vananemist. Selline heitlik elustiil tekitab nahale stressi ning akne, lööbed ja punetus kimbutavad selliseid mehi ka pikalt pärast puberteeti.

Talviti on naha seis veelgi keerulisem, kuna lume, külma ja tuule tagajärjel muutub nahk kuivemaks. Seda võib tajuda näiteks pärast näopesu, kui nahale võivad ilmuda justkui allergia tunnused (punased laigud, kipitus, hell nahk), mis on märk sellest, et oleks aeg ego maha suruda ja kreemipurgi otsik näole suunata.

Kui te tunnete end kasvõi osaliselt eespool kirjeldatust ära, siis on teil ehk tekkinud küsimus, mida teha. Ärge muretsege, kõik pole veel kadunud! Panen end teie kingadesse, et jagada mõtteid, mida teeksin mina, et hoida nahk perfektsena ka jahedal ajal.

Ära pelga kosmetoloogi!

Minu esimene soovitus oleks pöörduda kosmetoloogi poole. Iluspetsialistina töötades on alati armas näha, kui mehed esimest korda kabineti ukse taha tulevad ja end seal kohmetuna tunnevad. Pole vaja! Hammaste eest ju hoolitsete? Miks mitte siis ka naha eest? Kosmetoloogi juurde tasuks tulla, sest esimesel visiidil saaks analüüsida naha üldist seisundit ning teha sellele korraliku puhastuse ja mõne lisaprotseduuri. Vahel ei vajagi kehvas seisus nahaga mees midagi muud.

Poodi kreemi ostma minnes valite te tõenäoliselt esimese, et ruttu iluosakonnast välja saada. Ent vastuvõtul annaks kosmetoloog just teile sobiva soovituse. Nii võtaks poeskäik sama vähe aega, sest läheksite kauplusesse juba kindla ostusooviga. Visiit annaks ka ülevaate, mis võiks naha noorena hoidmiseks veel vajalik olla. Olgu selleks maskide tegemine, lõõgastav ravimassaaž või erinevad nahapuhastusprotseduurid. Näiteks juba lihtne massaaž parandab vereringet, vähendab nahaärritust ja turset, parandab jumet ning hoiab naha ilusa ja noorena.

Hakkama saab ka koduse peegli ees

See oli lühike selgitus, miks kosmetoloog on hea valik. Mida annaks aga kodus naha heaoluks ära teha? Kui võtsite julguse rindu ja käisite siiski ühel visiidil, on teil vastus küsimusele olemas – te teate, mida teha ja milliseid tooteid valida. Juhul kui ei käinud, siis tasuks alustada õige vahendiga näopesust, et noorus tagasi näkku saada. Loodetavasti on poemüüjal soovitus varnast võtta. Nägu tuleks pesta üks kord hommikul ja kaks korda õhtul. Miks õhtul kaks korda? Sest esimene puhastus saab päeva jooksul kogunenud mustuse kätte ja teine teeb naha lõplikult puhtaks. Pärast puhastamist tuleks näole kanda toonikut. See ei ole see toonik, mida lisate džinnile, vaid ka seda saab näopuhastusvahendite letist. Näotoonik taastab naha õige pH-taseme, neutraliseerib kareda vee toimet ja on antiseptilise toimega. Pärast toniseerimist on vaja veel üks protseduur ära teha ja see on kreemitamine. Kreemigi saab iluosakonnast. Ärge alahinnake nende vahendite tähtsust – kõik kolm on vajalikud.

Kosmetoloogi juures käimine ei ole ainult naistele ja naiselikele meestele – see on ka iseendast hoolivatele meestele. Ühtlasi on see hea võimalus lõõgastuda, kui keegi sinu eest hoolitseb. Juhul kui ikkagi ei soovi tulla, siis korralik näopesu ja -hooldus, mis võtab umbes kümme minutit päevas, pikendab nooruslikku välimust, mida meie, naised, väga hindame.