Inimesed on loomult taimetoidulised

Inimesed ja inimeste eellased on söönud liha juba väga ammusest ajast ning meie keha on liha tarbimisega väga hästi kohanenud. Meie seedesüsteemi ülesehitus ja funktsionaalsus viitavad sellele, et inimesed on loodud omnivoorideks ehk kõigesööjateks. See aga tähendab, et nii nagu taimetoitki, on ka liha loomulik osa meie toiduvalikust.

Liha söömine on ebavajalik

On tõsi, et enamik toitainetest, mida lihas leidub, on olemas ka teistes loomsetes toitudes. Kuid see, et me suudame elada ilma lihata, ei tähenda, et me peaksime. Faktid näitavad selgelt, et lihast saadavatel erinevatel toitainetel on väga oluline osa äärmiselt keerulisest bioloogilisest puslest, mida meie keha endast kujutab.

Liha roiskub käärsooles

Palju on väidetud, et liha ei seedi korralikult ning „roiskub“ soolestikus. Tõde on aga see, et lihas leiduvad toitained lagundatakse ja omastatakse keha poolt ammu enne, kui nad jõuavad meie käärsoolde. Seedimise hõlbustamiseks oleks mõistlik koos lihaga süüa ka kiudaineid, aga seda, et liha seedimata jääb, ei ole küll vaja karta.

Liha söömine teeb paksuks

Tihti arvatakse, et liha söömine soodustab rasvumist. Tegelikult on aga nii, et valk, mida lihas leidub ohtralt, on kõige kaalukaotussõbralikum toitaine üldse. Millele liha söömise puhul tähelepanu tuleks pöörata, on hoopis liha valmistamisviis. Kaalu ja tervise seisukohalt on suur vahe, kas süüa liigses rasvas praetud või tervislikumal viisil valmistatud liha.

Lihas on palju kolesterooli

Üks peamisi argumente liha tarbimise vastu on see, et liha sisaldab enamasti suurel hulgal küllastunud rasvu ja kolesterooli. Kolesterool on meie keha jaoks äärmiselt elutähtis molekul, kuid nagu ikka, liigatarvitamisel võib iga asi muutuda kahjulikuks. Mõõduka tarbimise ja tervisliku valmistamisviisi korral lihas sisalduv kolesterool tervisele kahju ei avalda.

Liha söömine põhjustab südamehaigusi

Liha süüdistatakse tihti paljude tänapäeval laialt levinud haiguste nagu südamehaiguste ja diabeedi tekkes. Need haigused on küllaltki uudsed, kuid liha on inimkonnale tuntud juba ammusest ajast. Paljud uuringud, mis väidavad, et punane liha on kahjulik tervisele, ei ole võtnud arvesse liha töötlemist. Sega pole väide, et liha söömine põhjustab südamehaigusi, põhjendatud.

Punase liha söömine põhjustab vähki

Üks populaarne arvamus on, et liha ja eriti punane liha, põhjustab vähki. Uuringud aga näitavad, et seos töötlemata punase liha ja vähkkasvajate vahel on meeste hulgas väga väike ning praktiliselt olematu naiste seas. Seose tugevust mõjutab aga liha valmistusmeetod, sest ülekuumutamine võib põhjustada kahjulike aineosakeste teket.

Liha söömine on luudele kahjulik

Paljud inimesed kipuvad uskuma, et valk on meie luudele kahjulik ning võib viia osteoporoosini. Olgugi, et lühiajaliselt põhjustab valgu tarbimine meie luudes kaltsiumikadu, siis pikema ajaperioodi peale tehtud uuringud näitavad, et kõrge valgu osakaal menüüs viib tihedamate luudeni ning vähenenud osteoporoosi ning luumurdude riskini.

Liha söömine ei kujuta inimeste tervisele ohtu — tervisehädade puhul, mida seostatakse liha söömisega, on probleem tihti mujal. Liha söömise puhul tuleks jälgida tervislikku valmistamisviisi ning mõõdukaid koguseid.

Allikas: www.kaalustalla.ee