Meestele: mida naised soovivad ja vajavad ehk kuidas olla parem armastaja

(66)
Scanpix
aA

Naine reageerib mehele vastavalt mehe võimetele tema emotsionaalseid vajadusi rahuldada. Kui mees ei loo õhkkonda, mille puhul naine saab talle vastata, võib ta jätta iseennast ilma seksuaalsetest rõõmudest, mis on tähtsad ja olulised ta õnnele. Mees võib imestada, kuidas küll naine võib öelda, et ta armastab meest, keelates mehele samal ajal seda, mida mees kõige enam soovib ja vajab.

Seksuaalne armastus on naise jaoks sügavalt emotsionaalne kogemus. Naine erutub vastavalt sellele, mil määral mees on päeva jooksul tema vastu romantilist armastust ilmutanud. Naine peab iga seksuaalvahekorda sügava armastuse hetkeks oma elus. Kui mees peab seksuaalelu tingimusteta tagatuks, võib naine end sügavalt solvatuna ja pahandatuna tunda. Korduvad armastuse kinnitused võivad näida mehele ebavajalikud ja isegi teatraalsed, mitte aga naisele. Naine ei vaja neid kinnitusi seepärast, et ta otsib tühiseid meelitusi, vaid naine hoidub intensiivselt seksuaalvahekordadest, milles puudub armastus ja imetlus.

Naisel on eriline vajadus olla isiksusena austatud. Kui ta ei taju oma mehe pidevat tunnustust enda kui isiksuse vastu, siis kaotab ta võime seksuaalvahekorrast rõõmu tunda. Kuna rõõmu saavutamisega seksuaalelus on naisel tihedalt seotud just enda väärtuse tunnetamine, siis otsib naine kinnitust enda väärtusele just neis valdkondades, milles ta tunneb end kõige nõrgema olevat.

Kõik, mis vähendab naise eneseväärikust, mõjutab tema käitumist magamistoas

Inimese seksuaalne olemus sõltub alati tema psühholoogilisest olemusest. Kui naine peab end inetuks, pole ta võimeline reageerima mehe lähenemiskatsetele ilma kohmetuseta. Häbelik inimene, kel on sügav alaväärsuskompleks, ilmutab samu sümptoome ka seksuaalelus. Ja vastupidi — enesekindel, emotsionaalselt terve inimene elab tõenäolisemalt täisväärtuslikku, hästikorraldatud seksuaalelu. Seega peaks iga mees teadma, et kõik, mis vähendab naise eneseväärikust, mõjutab ka tema käitumist magamistoas. Kui mees kordki — isegi nalja pärast — narrib naist kas tema väikeste rindade, peenikeste jalgade või paksuse pärast, tajub naine seksuaalvahekorra ajal äärmist teravat alaväärsustunnet.

Tõsiasi on ka, et naine ei tarvitse seksuaalvahekorrast naudingu tundmiseks kogeda orgasmi iga kord. Paljud naised võivad olla seksuaalvahekorras, mitte orgasmi saavutada ja samal ajal ometi täielikku rahuldust tunda, ehkki nad ei ole sel korral ekstaatilist maksimumi kogenud. Iial ei peaks mees nõudma, et naine saavutaks orgasmi, kuna selline nõudmine seaks naise lahendamatu olukorra ette. Naine võib kaotada huvi seksi vastu üleüldse — või hakata orgasmi teesklema. Enamik mehi aga põlgavad teesklust, ja nagu dr. Dobson osutab: “Kui naine hakkas kord juba voodis bluffima, siis ei ole selles võimalik enam peatuda. Ta peab pärast seda alati panema meest arvama, nagu oleks ta pikal naudingureisil, kuigi ta pole tegelikult väravastki välja sõitnud!”

Naine tahab kuulda sõnu ja kogeda tundeid

Tuleb ka teada, et see, mis mehi erutab, ei eruta alati naisi. Ainus pilk läbipaistvas öösärgis naisele võib mehe erutuseni viia ja tema mõtted tormavad edasi — kujutluses, mis veel ees ootab. Naine on teisiti ehitatud. Ehkki naine võib imetleda mehe mehelikku keha ja sportlikkust, erutab see teda seksuaalselt harva. Ka kirglik suudlus erutab meest palju rohkem kui naist.

Naine peab kuulma sõnu ja kogema tundeid enne kui ta magamistoas reageerib mehe lähenemiskatsetele. Just sellele osutasid naised minu uurimuste andmeil kõige enam tähelepanu. Kui ühelt naiselt küsisin, missugust üht muutust ta sooviks oma mehe täiustamisel seksuaalsfääris, vastas ta: “Ma sooviksin, et ta hakkaks mõistma: seksuaalne õhkkond peaks algama juba siis, kui ta hommikul voodist välja hüppab — mitte alles siis, kui ta õhtul voodisse tuleb. Väikesed tähelepanuavaldused, hellad sõnad, osavõtlikkus, puudutused — kõik see kujundab minu meeleolu.” Mees, kes mõtleb, et ta võib lihtsalt magamistuppa sisse astuda ja nõuda, et naine ilma mingi ettevalmistuseta “tasemel” oleks, ei mõista üldse naise seksuaalsust.

Mõned mehed võiksid pöörata rohkem tähelepanu ka puhtusele ja oma keha eest hoolitsemisele. Higistamine, ajamata habe, halb suulõhn ja üldine lohakus võib naise magamistoas seesmiselt ägama panna. On sama tähtis, et mees füüsiliselt naisele meeldiks, nagu on see oluline naise puhul.

Iga mees saab paremaks armastajaks, kui ta selle kallal vaeva näeb

Mees, kes püüab saavutada lühikest õhtust seiklust, vaatamata naise meeleolule või tema tervislikule seisundile, saab seksuaalelus alati pettumuse osaliseks. Ülimalt seksikas, egotsentriline, isekas mees võib küll tunda füüsilise kergenduse maksimumi, kogeb aga tõelist seksuaalelu minimaalselt, kuna ta pole õppinud, mida tähendab tõeline armastus. Tema rõõm seksist võib harva tõusta pettumusest kõrgemale.

Vastupidiselt üldisele arvamusele soovivad naised seksuaalsfääris ka rohkem kujutlusvõimet ja mitmekesisust. Ühe minu uurimuse käigus kirjutas keegi noor naine: “Minu mees teeb alati üht ja sama — esiteks seda, siis teist ja lausub alati ühed ja samad sõnad: “Armastan sind kümme miljonit korda!” Teised naised igatsesid “pisut rohkem ebatavalist, rohkem väljakutset”. Mehel, kelle lähenemiskatsed on alati ühesugused, samal ajal, samas kohas, samas asendis, puudub kujutlusvõime. Kui mees soovib, et naine, kellega ta juba palju aastaid koos on elanud, vastaks talle kogu eluaeg, peab mees looma mitmekesisust.

Mehed on enamasti taotlejad, naised aga vastajad. Seega peab naistel olema millele vastata. Isegi “pidurdatud” naine suudab vastata mehele, kui mees teda õrnalt, aeglaselt, kannatlikult ja loovalt hellitab. Mis võikski olla mehele erutavam ja kütkestavam kui oma seksuaalelu täiustamine? Iga mees saab paremaks armastajaks — või isegi võimekaks armastajaks — kui ta selle kallal vaeva näeb.

Allikas:  “Harmooniline abielu” Nancy Van Felt

Suhete teemal vaata lisa blogist Suhtesiim, mis on mõeldud meestele, kes tahaksid ennast ja oma naist paremini mõista ning elada seeläbi täisväärtuslikumat elu.

Allikas: Naistekas
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised
Kas vastab tõele? Just nendest iseloomuomadusest peaks kõnelema sinu küüntekuju
Kas vastab tõele? Just nendest iseloomuomadusest peaks kõnelema sinu küüntekuju Anna kommentaarides teada, kas peab paika! (1)

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.