Minu suurim iluaps: kuidas pinginaaber mulle keemilised lokid tegi

Kirjuta meile oma iluapsudest ja võida auhind Avonilt!
Scanpix
aA

Nõukogude inimene oli nutikas, kõike tehti ise, katkiläinud asjad parandati, mitte ei visatud minema. Aga oli asju, mida ise teha ei saanud, näiteks keemilisi lokke tehti ainult juuksurisalongis. Minu keskkooliaastatel, mis jäid rublaaja lõppu, olid keemilised lokid endiselt in ning enamikul klassiõdedest ka peas — kellel tavalised, kellel lausa spiraallokid.

Mul olid pikad, sirged, poolde selga ulatuvad juuksed, veidi järku lõigatud. Aga mulle ei meeldinud, et nad sirged on. Koolipidudele eelneva öö magasin tavaliselt patsidega, et neid kohevamaks ja lokki saada. Eriti hea oli minu arust tulemus siis kui pinginaaber tegi kalasaba-patsid — siis olin tõeline kahupea. Seega tundus tõelise õndsusena, kui poodi ilmus lokivedelik “Luxus”, mis võimaldas ise endale lokid teha! Mõeldud-tehtud. Ja loomulikult mitte rullidega, vaid ikka kalasaba-patsidesse!

Ma ei mäleta protsessi üksikasjalikult aga kuna tegemist ikkagi keemiaga, lugesime hoolega instruktsiooni ning pidasime sellest ka kinni. "Juuksurisalongi" avas pinginaaber oma kodus ning kui tulemus käes, rääkisid tema kehakeel ning suu erinevat juttu. Keha väljendus õudust, suu rääkis, et päris äge. Ma ei osanudki kohe seisukohta võtta, läksin õnnelikuna koju. Sellest, mis juhtunud oli, sain aru järgmisel hommikul kui kamm ei käinud enam juustest läbi. Peeglist vaatas vastu tolmuhari. Juuksed olid surnud — karedad, tuhmid ning millegipärast hoidsid otsad ülespidi, mis tegi mu järgulise soengu eriti kohutavaks.

Esialgu püüdsin teha nägu, et kõik on väga lahe ning just sellist tulemust ma ootasingi. Siis külastasin juuksurit ning parim, mis ta teha suutis, oli nad kõige lühema järgu järgi alt sirgeks lõigata. See tähendas peaaegu õlgadeni juukseid, mis oli veidi parem kui enne. Keskkooli lõpupiltidelt vaatan vastu samasuguse lühikese soenguga, suurem osa tolmuharjast on välja kasvanud, vaid otsad meenutavad veel seda päeva, mil ise keemilised lokid tegime.

Loe veel: AUHINNAMÄNG: Kirjuta meile oma suurimatest iluapsudest ja võida auhind Avonilt!

Allikas: Naistekas
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.