Auhinnasaajaid oli kahte sorti - ühed olid lugejate poolt valitud ja hääletatud, teiste paremust vaagis zhürii.
Rahva hääl otsustas:

Aasta stiilseim mees - Mart Sander
Aasta stiilseim naine - Carmen Kass
Aasta trenditeadlikum mees - Rain Lõhmus
Aasta trenditeadlikum naine - Carmen Kass.

Zhürii poolt leidsid tunnustust:

Aasta modell: Helis Podnek
Aasta modell pikaajalise töö eest: Inga Vatsk
Aasta moefotoseeria: Toomas Volkmanni "Lihtsad asjad" ajakirjas Diivan
Aasta disainer: Riina Põldroos

Noore disaineri auhind jäi välja andmata.
Samuti jäi seekord välja jagamata parima kujundusega Eesti kodulehekülje auhind.

VAATA FINALISTIDE TÖID

Võitjatele oli auhinnad valmistanud keraamik Urmas Puhkan. Tema valmistatud taies on kahele jalale toetuv pasuna moodi "meedia hääletoru". Selle kitsamast otsast valguse poole vaadates on näha slaidile trükitud tiitli nimetust.

Peauhinna võitja, disainer Riina Põldroos saab lisaks "hääletorule" omale Delfi poolt valmistatud kodulehekülje ja reklaamipinda 10 000 EEK väärtuses.

Võitja arvab

Vastne võitja Riina Põldroos ei osanud arvata, kuivõrd saadud auhind teda tulevikus aidata võiks, kuid oli siiski rõõmus. "Iga võit on meeldiv," ütles ta. "Eriti moeinimestele, kes on ju edevad." Ta ei osanud esimese hooga arvata, millisena ta oma kodulehekülge näha tahaks, kuid lootis sellega endale piisavalt reklaami ja tähelepanu saada.

Disaineri auhinna mullune võitja Tiina Talumees, kes kandideeris ka tänavu, oli Riina Põldroosi võidu üle siiralt rõõmus. "Meil ei ole praegu ühtegi muud konkurssi, kus moeloojaid hinnataks, seepärast on igasugune tähelepanu meeldiv," lausus Talumees. Oma läinud aastal saadud auhinda hoiab ta ateljees ukse kõrval, et sisenejad ja väljujad seda kindlasti näeksid.

Zhüriiliige arvab

Viieliikmelise zhürii (Vt zhürii liikmeid) üks liige Joanna Moorhouse töötab Soomes vabakutselise moefotograafina. Ta on teinud kaastööd näiteks Soome Cosmopolitanile, reklaame Stockmannile, Statoilile.

Joanna sõnul oli tal väga huvitav zhüriiliikmena töötada. Soomes keegi sarnast moeauhindade konkurssi ei korralda, millest tal isegi pisut kahju on.

Eestis on irooniliselt kaheldud, kas meil siin on üldse põhjust oma moekunstist kui niisugusest kõnelda.

Kindlasti on. Igal maal ON oma moekunst.

Aga tase?

Siinkohal teeb Moorhouse nägusid nagu inimene, kes on külas ja tahab vägisi viisakaks jääda: "Aga alati saab püüelda paremuse poole!".

Pikemalt räägib Joanna parima moefotoseeria hindamisest kui südamelähedasest teemast. Tal oli väga kahju, et esitatud tööd olid tehniliselt ebaühtlased ja seda just paberi ja trükikvaliteedi poolest.

Tal ei olnud erilisi eriarvamusi ülejäänud zhüriiliikmetega ja ta oli nõus, et lõpptulemusena võitsid need, kes auhinda väärt olid.